top of page

İnsan Kaynakları Yönetim Sistemiyle Maksimum Performansı Yakalayın!

Bakarsan Bağ,

Bakmazsan Dağ olur...

İnsan ilk işe alındığında aslında doğru seçilmezse, ya da doğru adayı seçtiysek de firmaya bağlılığını sağlayacak bir oryantasyon ve eğitim programı uygulanmaz ise daha ilk 6 ayda o kişi için yaptığınız tüm yatırım çöpe gitmiştir. Kurumda diğer çalışanlara yaratacağı etki, dolduramadığı pozsiyonun boşluğu ise cabası.

En iyi adayı aldığınızda, firmaya hızlı kazandıracak bir oryantasyon programı uyguladığınızda ise, eğer içeride adaleti sağlayan, piyasa ile ise dengeyi sağlayan bir ücret yönetim sisteminiz yok ise her zam döneminde başınız ağrıyacağı gibi, ayrıca başarılı çalışanlarınızı da kaybetmeye başlayacaksınız, çünkü birileri bu sistemi uyguluyor.

Performansı yüksek olanları, olmayanlar ile aynı kefeye koyduğunuzda, terfi hak edenler için bir yol haritası çizmediğinizde, kişilerin gelişim potansiyellerini keşfedip eğitimle geliştirmedikçe çalışanlarınızın iş yapma heveslerinin kaybolduğunu sizler de defalarca görmüşsünüzdür.

İK Sistemi kurmanın 7 ana ayağı da yere basmazsa, masa mutlaka bir ayaktan yere yıkılır. Ölçeğiniz ister 20 kişi, ister 2500 kişi olsun, İK sisteminiz olmadıkça her ay ödenen maaşların karşılığı oluşamadığı gibi, düşük performanslara maruz kalarak, rekabet edememe durumuna düşebilirsiniz.

fonksiyon, 7 ana
bottom of page